X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
»»مهندسی کامپیوتر پیام نور گرمسار««

»»مهندسی کامپیوتر پیام نور گرمسار««

»»مهندسین کامپیوتر پیام نور گرمسار««
صفحه اصلی انجمن رفع اشکال
www.pnu-elearning.com
149 رمز و راز از اینترنت اکسپلورر
در قسمت اول به معرفی 74 رمز و راز اینترنت اکسپولرر پرداختیم. اکنون به معرفی 75 نوع دیگر میپردازیم. اینترنت اکسپلورر یا مرورگر وب مایکروسافت پر کاربرد ترین مروگر وبی است که ملیونها نفر از سراسر جهان به وسیله آن به جستجو در اینترنت می پردازند. این نرم افزار در عین سهولت استفاده که رمز موفقیت آن نیز می باشد رمز و رازهای فراوانی را نیز به همراه خود دارد که با دانستن آنها زندگی اینترنتی شما راحت تر و دلپذیرتر می گردد. 149 راز در مرور گر وب مایکروسافت را جای دیگری نخواهید یافت!

75- اگر در کار خود وارد هستید از طریق Windows Explorer خیلی راحت تر می توانید به مدیریت سایت های Favorites خود بپردازید (چرا که آنها فقط یک سری فولدر و میان بر هستند که در دایرکتوری ویندوزنگهداری می شوند). پس اگر می خواهید به تغییر نام یا حذف آنها بپردازید، Explorer کارها را خیلی راحت تر می کند.

76- اگر می خواهید سریع به سراغ یک فولدر بروید، کلید Shift را بگیرید و از منوی Favorties گزینه Organise را کلیک کنید تا یک پنجره Explorer باز شود که فولدر Favorties را نشان می دهد.

77 – اگر می خواهید Favorties و کوکی های خود را به مرورگری دیگر یا حتی کامپیوتری دیگر منتقل کنید، از منوی File، گزینه Import and Explorer را کلیک کنید تا ویزاردی فعال شود که برای انجام این کار به شما کمک می کند. از مرورگرهای دیگرهم می توانید سایت های Favorties را به IE وارد کنید، موقع صدور نمی توانید فولدر ایجاد کنید و مجبورید از فولدرهای موجود یکی راانتخاب نمائید.

78 – لیست های اکسپلورروگونه از قبیل History Bar, Search Bar و Folder View در سمت چپ پنجره IE باز می شوند. علاوه بر این Bar ها ، در IE6 «بار» اکسپلوررگونه جدید اضافه شده که Media Bar نام دارد. البته، نسخه آزمایشی این نرم افزار چند «بار» جدید دیگر هم داشت، ولی به عدم استقبال کاربران، نسخه نهایی بدون وجود آنها بیرون آمد.

79 – یک «بار» اسکپوررگونه دیگر که هنوز هم وجود دارد، «بار» Related Sites شرکت Alex است که برای دستیابی به آن باید از منوی Tools و گزینه Show Related Links اقدام کنید. این گزینه، سایت های مشابه را با آن چه در حال حاضر پیش روی شاست، نشان می دهد. ولی وقتی از سایتی به سایت دیگر می روید، به روز نمی شود (مگر این که نسخه کامل آن را که رایگان است، از شرکت درخواست نمائید).

80 – اختیارات زیادی در «بار» Search وجود ندارد، زیرا مایکروسافت فقط چند ماشین جستجوگر را درون آن گذاشته است. با کلیک روی دکمه Search این «بار» را باز و روی دکمه Customise کلیک کنید تا ترتیب جستجو را انتخاب نمائید (برای تغییر تنظیمات باید روی خط باشید). پیشنهاد می کنیم خط ابزار بسیار عالی Google را نصب کنید، اما توجه داشته باشید که IE6 با آن قاطی می کند؛ یعنی هم در لیست خط ابزارها گزینه ای ظاهر می شود که Google را در بالای صفحه به نمایش در می آورد و هم در «بار» Explorer مدخلی به وجود می آید که خط ابزار Google را در پائین صفحه ظاهر می کند (اما هر دو درست کار می کنند).

81 - Outlook Express مهمترین اصلاحات در OE6 بهبود مسائل امنیتی در آن است. حالا می توانید از ورود اسناد حجیم، ضمائم اجرایی، فایل های فشرده و اسکریپت ها ویژوال بیسیک (که غالباً ناقل ویروس هستند) جلوگیری کنید. به علاوه، هر وقت هر برنامه ای بخواهید به کتابچه آدرس های OE شما دست بزند و سعی کند از طریق حساب شما اقدام به ارسال نامه بکند (یعنی دیگر از حقه های کثیف ویروس نویسان)، هشداری ظاهر می شود. برای آشنایی با امکانات موجود، از منوی Tools، گزینه Options راانتخاب کرده و به صفحه Security بروید. باانتخاب گزینه Restericted در قسمت Select the internent security zone to use جلوی جاوا، اسکریپت ها و کنترل های نامطمئن اکتیوایکس را بگیرید. در Email عملاً هیچ نیازی به این ها نیست و غیر فعال کردن آنها باعث جلوگیری از ورود ویروس می شود. امکان دارد ویروسها از طریق فایل های ضمیمه وارد شوند، پس جلوگیری از ورود فایل های ضمیمه هم می تواند مانع از آلودگی سیستم شود، ولی این کار کمی غیر عادی است. به هر ترتیب، با انتخاب گزینهDo not sllow attachments to be saved or opened that could potentially be a virus ضمائم رااز کار بیندازید. البته با این کار باز هم می توانید لیست فایل ها را ببینید، ولی نمی توانید آنها را ذخیره یا باز کنید. و یک کار خوب دیگراین است که مانع از انتشار ویروس ها بشوید. ویروس ها می توانند مثل آتشی که در خرمن می افتد گسترش پیدا کنند (و این کار با فرستادن خودشان به تمام طرف های تماس شما در کتابچه آدرس ها انجام می دهند) . پس برای جلوگیری از نشر آنها، گزینه Wam me other applications try to send mail as me راعلامت بزنید. باانتخاب این گزینه اگر بخواهید اطلاعات رااز طریق یک وب با Email ارسال کنید یا برنامه هایی را به اجرا در بیاورید که از کتابچه آدرس های شما استفاده می کنند، کادر محاوره ای ظاهر خواهد شد که از شما می پرسد واقعاً می خواهید نامه ای را بفرستید. در صورت مشاهده این ادر محاوره، اگر مطمئن نیستید، به سراغ Outlook بروید و ببینید نامه کدام است. اگر میخواهید برای حسابی که از Hotmail گرفته اید از OE6 استفاده کنید، می توانید نامه های خود را بخوانید، ولی باید Hitmail راتنظیم کنید. برای این منظور، از منوی Tools، گزینه Accounts و سپس Add راانتخاب و روی Mail کلیک کنید. سپس، نوع سرور پستی را HTTP تعیین نمائید. 1 – از این جا ، ویزارد Internet Account را به اجرا در آورید. 2 – اسناد Word ممکن است حاوی ویروس ماکرو باشند، پس بهتر است ضمائم خطرناک را بلوکه کنید. 3 – با گذاشتن نامه در منطقه Restricted اسکریپت نویسی را ازکار بیندازید. 4 – جلوی کرم های پست الکترونیک را بگیرید و نامه های ارسالی را از همین جا معاینه کنید. 5 – جلوی فایل های خطر آفرین را بگیرید.

82 – بار Media اصوات و تصاویر «جاری» (Steaming) رادر پنجره کوچکی در سمت چپ پنجره اصلی پخش می کند. بدین ترتیب می توانید به آسانی تراک سی دی یا ایستگاه رادیویی در حال پخش را بدون ترک وب سایت مشاهده کنید.

83 – اگر می خواهید کنترل های این ابزار پخش کننده (Player) را از «بار» بیرون بیاورید، روی دکمه سفید کوچک undock کلیک کرده و Player را به مکان مورد نظر بکشید. این پنجره قابل کوچک و بزرگ کردن است اگر میخواهید Player در جای خود میخ کوب شود، دوبار روی دکمه سفید رنگ کلیک کنید.

84 – اگر ترجیح می دهید موسیقی یا فیلم را از طریق برنامه استاندارد ویندوز، یعنی Windows Media Player مشاهده یا گوش کنید، با کلیک روی دکمه Media Options و سپس Settings گزینه Play Web media in the bar را خاموش کنید.

85 – اگر از Media Bar خارج بشوید تا مثلاً جستجویی را به راه بیندازید یا پنجره History را باز کنید، موسیقی قطعی در پشت صحنه به پخش ادامه می دهد. برای خاموش کردن آن باید دوباره به Media Bar برگردید.

86 – وقتی موسیقی یا فیلمی از اینترنت در حال پخش است، روی اسم تراک کلیک کنید تا به لیست Favorties اضافه شود یا برنامه پخش پیش فرض (که ممکن است RealPlayer یا (Windows Media player به اجرا در بیاید.

87 - «بار» Media یافتن فیلم و موسیقی را آسان کرده است. کلیپ های ویدئویی، ایستگاههای رادیو اینترنتی و تراک های موسیقی زیادی در این «بار» وجود دارند که البته همه آنها از سایت Windows Media.com خود مایکروسافت می آیند و اگر روی لینک های MoreMedia یا Radio Guide در منوی Media Options کلیک کنید، سایت کامل Windows Media.com را خواهید گرفت.

88- خط ابزار Redio هنوز هم در IE6 وجود دارد، ولی به طور پیش فرض خاموش است. باانتخاب منوی Tools ، گزینه Internet Options ، به صفحه Advanced بروید و زیر بخش Multimedia، گزینه Always show internet Explorer Radio toolbar را علامت بزنید.

89 - IE6 با ماوس هایی که غلطک داشته باشند خیلی خوبکار می کند. بسیاری از سایت ها امروزه، از طریق این نوع ماوس ها امکان زوم کردن تصاویر و بازی کردن را فراهم می کنند.

90 – منوهای شخصی که چندی است در مجموعه Office و ویندوز ام ای ارائه شده اند حالا به IE هم رسیده اند. از منوی Tools، گزینه Internet options راانتخاب کرده و به صفحه Advanced بروید. در قسمت Browing، گزینه Enable personalized Favorties Menu را علامت بزنید تا وقتی به منوی Favorites رفتید، فقط سایت هایی ظاهر شوند که اخیراً مشاهده کرده اید . برای ظاهر کردن تمام سایت ها می توانید روی فلش رو به پائین کلیک کنید. اگر از منوهای شخصی خوششان نیامد، می توانید آنها را کار بیندازید.

91 – Cursor های سفارشی جالب هستند، ولی مشهورترین کنترل Cursor موسوم به Comet اصلاً رواج ندارد، زیرا می گویند در کامپیوتر جاسوسی می کند. انتظار می رود با IE6، استفاده از Cursor های سفارشی در وب سایت هایی که از DHTML استفاده می کنند دوباره از سر گرفته شود.

92 – اگر می خواهید امکان استفاده از غلطک های ماوس را در وب سایت خود اضافه کنید، با کمک اسکریپت زیر، امکان زوم کردن تصاویر را با چرخاندن این غلطک فراهم سازید.

var count =10 function picture () { count = Counting (ocunt); Resize (count); Returm false; } function Counting (count){ if (even.wheeIDetta< =-120) count-; return count; } function Counting (count){ olmage.style.zoom=count+ “0%” }

 

onmousewheel = “Picture()” width = “283” height = “212”>

اگر اطلاعات فنی بیشتری نیاز دارید، به آدرس زیر مراجعه کنید:
mash.microsoft.com/library/default.aspurl = / workshop/author/dhtml/reference/events/onmousewheel.asp

93- با استفاده از غلطک ماوس می توانید اندازه فونت یک صفحه وب را نیز به سرعت تغییر دهید. کلید Ctrl را نگه دارید و غلطک را بچرخانید. بااین کار، همان پنج حالتی که در لیست Font Size هستند به دست می آید.

94- بعید است لازم شود اندازه فونت را عوض کنید، زیرا IE6 اندازه پیش فرض فونت ها را از Small به Medium تغییر داده است.

95- دوست دارید وقتی از صفحه ای به صفحه دیگر می روید، صفحه اول را به آرامی تاریک شود و به روی صفحه بعد باز شود (عملی که به Fade موسوم است)؟ از منوی Tools ، گزینه Interent Options را انتخاب کرده و به صفحه Avanced بروید. در قسمت Browsing،گزینه Enable Page transition را علامت بزنید.

96 - اگر جزو طرفداران ReaIPlayer هستید، حتماً از «بار» اکسپلوررگونه Real خوشتان می آید. در این «بار» امکان جستجو به دنبال فیلم، موسیقی، رادیو اینترنتی میسر است، درست مثل «بار» Media، بااین تفاوت که تمام اینها در پنجره RealPlayer باز میشوند.

97 – وقتی فریمی از یک سایت فریم بندی شده را به عنوان Favortie خود ذخیره می کنید، IE لینک پیوند زده شده به آن صفحه را درجای درستی ذخیره می کند، ولی عنوانی که به آن می دهد، عنوان صفحه شروع سایت است(و URL آن هم شبیه به URL صفحه شروع است). پس به خاطر داشته باشید که هنگام ذخیره ،عنوانی را برای آن انتخاب کنید که معلوم شود از کجا آمده است.

98 – شاید فکر کنید شرکت های نرم افزاری فقط در تلاشند ویژگی های جدیدی به محصولات خود اضافه کنند یا ویژگی های قبلی را تغییر دهند، ولی یکی از دلایل اصلی تولید نسخه های جدید نرم افزارها رفع اشکالات و بهتر کردن برنامه است. خلاصه بگوئیم، با IE6 خیلی کمتر از قبل با اشکال مواجه خواهید شد.

99 – و اگر بااشکالی مواجه بشوید، مایکروسافت دوست دارد بداند، شاید گزارش های خطا در Office XP را دیده باشید. در ویندوز XP هم همین طور است. لازم نیست کاری انجام بدهید، ولی اگر IE قفل کند یا از کار بیفتد کادر محاوره ای باز خواهد شد که از شما می خواهد دکمه ای را کلیک کنید و گزارش خطا را تحویل دهید. مایکروسافت در نظر دارد از این اطلاعات در جهت بهبود نسخه بعدی نرم افزار اینترنتی خود استفاده کند. این طرح در خصوص Office XP خوب جواب داد و تمام خطاهایی که در نسخه بتای این نرم افزار آشکار شدند ،در محصولی نهایی از بین رفته بودند. اگر مشکلی که با آن مواجه شده اید قبلاً حل شده باشد، لینکی در اختیارتان قرار می گیرد که شما را به نسخه رفع اشکال شده هدایت می کند. حتی اگر گزارش را نفرستید، IE دفعه بعد اجرا خواهد شد.

100 – اگر می خواهید بدانید چه نوع اطلاعاتی را به مایکروسافت می فرستید، روی لینک موجود در کادر محاوره گزارش کلیک کنید. اگر می خواهید بدانید آنها به دنبال چه اطلاعاتی از شما هستید، به آدرس زیر سر بزنید. http://Officewaston.officeupdate.microsoft.com/Data%20collection%2policy.htm

101 – برداشتن IE6 خیلی آسان است. اگر نظرتان عوض شد و خواستید IE6 را Uninstall بکنید، یا خواستید ویندوز 2000 را نصب کنید بدون اینکه پیام خطایی درباره IE ببینید (چرا که قصد دارید نسخه قدیمی تر IE در ویندوز 2000 را روی IE6 نصب کنید)، از پنجره Control Panel برنامه Add/Remove Programs را اجرا و گزینه Microsoft Internet Explorer 6 and Interenet Tools را انتخاب کنید . بعد از این که IE6 را Uninstall کردید، گزینه Restore the previous windows conifiguration را انتخاب کنید.

102 – اگر زیاد با IE6 مشکل پیدا می کنید، و پیوسته یک پیام خطا می گیرید، امکان دارد نسخه IE شما به طریقی دچار آسیب شده باشد. اولین کاری که باید انجام بدهید این است که ابزارهای تعمیراتی خود IE را اجرا و گزینه Microsoft Internet Explorer 6 and Internet Tools را انتخاب کنید، دکمه Add/Remove را فشار داده و در کادر محاوره ظاهر شده، گزینه Repair Internet Explorer را انتخاب کنید. با این کار، به احتمال زیاد مشکل برطرف می شود ولی بعد از پایان تعمیر باید کامپیوتر خود را Restart بکنید.

103 – روزآمدی خود را حفظ کنید ، از منوی Tools، گزینه Internet Options را انتخاب کرده و به صفحه Advanced بروید. در قسمت Browsing، گزینه Automatically check for Internet Explorer updates را علامت بزنید . با این انتخاب، هرگاه Update جدیدی برای IE وجود داشته باشد، کادر محاوره ای باز می شود که می پرسد می خواهید آن را بارگذاری کنید یا نه.

104 – روزآمدی و لینکی خود را حفظ کنید. برنامه به روزرسانی خودکار IE شامل «وصله»های امنیتی نمی شود. پس بهتر است با ارسال یک نامه خالی به آدرس Microsoft-security-subscribe-requestamounce.microsoft.com از آنها درخواست کنید هر وقت خبری شد به شما اطلاع بدهند.

105 – روزآمدی خود را با همدیگر حفظ کنید، به گروه خبری رسمی Internet Explorer ملحق شوید و از نکات، خدمات و اظهارات نظرهای دیگر کاربران مطلع شوید، آدرس از این قرار است: Microsoft.public.internetexplorer

106 – اگر به وب سایتی رفتید که از JavaScript یا VBScript استفاده می کند و اسکریپت مربوطه کار نمی کند، کادر محاوره ای باز می شود که می گوید مشکل از کجاست. از آنجا که کاربران و اینترنت بازان عادی علاقه ای به دانستن ریشه مشکل ندارند (چرا که معلومات آنها در حدی نیست که بتوانند آن را برطرف کنند)، IE تصمیم می گیرد به طور پیش فرض خطاهای بعدی را دیگر نشان ندهد، مگر این که گزینه درخواست کننده اطلاعات بیشتر در آن کادر محاوره را علامت بزنید. ولی بدانید که با این کار، پشت سرهم کادر محاوره دیگری ظاهر می شود، پس علامت آن را بردارید و خود را خلاص کنید.

107 – اگر نمی توانید طاقت بیاورید و دوست دارید «هر» خطای اسکریپتی موجود در صفحات را مشاهده کنید، از منوی Tools گزینه Internet Options را کلیک کرده و به صفحه Advanced بروید. سپس از قسمت Browsing،گزینه Displaya notification about every script error را علامت بزنید.

108 – با کلیک روی دکمه Advanced هر بخش اضافی که دوست دارید از IE6 حذف شود را مشخص کنید . در پایان، باید ویندوز را Restart بکنید.

109- اگر در هنگام Uninstall کردن IE6 آن را در لیست برنامه ها پیدا نکردید، احتمال دارد اطلاعات Uninstall نسخه قبلی خود را پاک کرده باشید(یا سرویسی از ویندوز 2000 را نصب کرده باشید که آن را پاک می کند). در این حالت، سعی کنید Setup.exe را از فولدر Internet ExplorerSetup اجرا و گزینه Remove را انتخاب کنید.

110 – اگر باز هم موفق نشدید، تنها راه برای خلاص شدن از دست IE6 این است که دوباره ویندوز را نصب کنید. اگر از ویندوز 98 یا ام ای استفاده می کنید، ابتدا اسم فایل IEMIGRAT.DLL را عوض کنید تا نسخه ای از IE نصب شود که به همراه ویندوز شما عرضه شده است.

111 – ولی IE6 را از سیستم خود برندارید، هر وقت مطمئن شدید که IE6 را دوست ندارید و هرگز به IE5.5 بر نمی گردید، میتوانید باحذف اطلاعات Backup در حدود 10 مگابایت از فضای دیسک خود را دوباره احیا کنید. از پنجره Control Panel برنامه Add/Remove Programs را اجرا و گزینه Microsoft Internet Explorer 6 and Internet Tools را از لیست انتخاب کنید. دکمه Add/Remove و پس از آن Advanced را فشار داده و گزینه مربوط به حذف Back-up را علامت بزنید.

112 – اگر از ویندوز 95 استفاده می کنید، نمی توانید IE6 را روی آن نصب کنید. باید ویندوز خود را به ME یا XP ارتقاء بدهید.

113 – استاندارد مهم است، نه فقط برای این که وجود دارند، بلکه به این علت که صفحات وب در هر مرورگری درست نمایش درآیند و توسعه دهندگان وب از وقت خود استفاده کرده و مجبور نباشند نسخه جداگانه ای را به ازاء هر مرورگر تولید کنند.

114 – CSS یک استاندارد است. وقتی وب سایتی را می سازید، قطعاً دوست دارید تمام عناوین ونوشته ها درست نشان داده شوند. به جای این که فرمت صفحه را به طور دستی تنظیم کنید و بعد اگر فونت جدیدی را انتخاب کردید، دوباره هر چیزی را دستی تغییر بدهید، از Cascading Style Sheet استفاده کنید تا با اعمال یک Style بتوانید هر وقت نیاز به اصلاح وب سایت بود، کل آن را یک جا تغییر بدهید.

115 - IE6 از تمام ویژگی های CSS Leval1 حمایت می کند؛ یعنی می توانید انتظار داشته باشید که وب سایت شما در IE6 و Netscape Navigator 6.1 یکسان ظاهر شود.

116 – اگر دوست ندارید، صفحات خود را تغییر بدهید، مجبور نیستید. اگر از سوئیچ !DOCTYPR استفاده نکرده اید که به IE6 بگوئید CSS1 را به طور کامل استفاده بکند، این کار را نخواهد کرد. آن را فعال کنید و خواهید دید که IE در مورد Style Sheet محدودیت دارد. پس اگر رنگی را با دادن مقدار هگزادسیمال آن تعیین کرده اید ولی آن را جا انداخته اید، دیگر کار نخواهد کرد.

117 – حاشیه ها را تطبیق دهید. CSS محتویات یک عنصر HTML را در کادری نامرئی قرار می دهد که فاصله حاشیه ها و خطوط مرزی آن رعایت شده اند. نسخه های قبلی IE این خطوط مرزی را به اندازه کادر اضافه می کنند و آن را بزرگتر در نظر می گیرند. IE6 این جمع زدن را درست انجام می دهد و اندازه کادر را همانی که هست در نظر می گیرد.

118- IE6 حاشیه خانه های جدول ها را درست حساب می کند، ولی امروزه توسعه دهندگان می توانند حداقل ارتفاع خانه های جدول را به گونه ای انتخاب کنند که همواره قابل رویت و استفاده باشد.

119 – فاصله بین کلمات اصلاح شده است. کاربران مکنتاش از IE4.01 به بعد از این اصلاحات سود برده اند و حالا نوبت کاربران PC است که فاصله گذاری بهتری را در ستون ها و کادرهای باریک ببینند.

120 – بیشتر برنامه های واژه پردازی قابلیت Small caps را دارند؛ یعنی تمام حروف یک کلمه به حالت بزرگ (مثل B,A و…) باشند، ولی حرف اول کمی بزرگتر از بقیه باشد. حالا IE6 هم چنین قابلیتی دارد.

121 – عادت به Quick Time IE دیگر از پلاگینهای نت اسکیپ گونه ای که با استفاده از برچسب EMBED در پنجره IE به نمایش در می آیند حمایت نمی کند، زیرا از مایکروسافت شکایت شده که حقوق ثبت شده آنها تجاوز کرده است. مشهورترین پلاگ اینی که از این محرومیت تاثیر گرفت Quick Time بود. اگر از پلاگین Quick Time استفاده می کنید که با IE5 کار می کرد، حالا آیکونی را خواهید دید که می گوید Quick Time is broken (به جای (Quick Time movie اگر می خواهید Quick Time دوباره به کار بیفتد، کنترل اکتیوایکس Apple را از آدرس http://www.apple.com/quicktime بگیرید و دوباره لذت ببرید. اگر در خصوص استفاده از Quick Time در صفحات وب خود نگرانی دارید، دستورالعمل های مربوطه را از آدرس زیر بگیرید: Developer.apple.com/quicktime/compatibility.html

122 – مشکل Acrobat در تعداد معدودی از سایت های وب، وقتی روی لینکی کلیک می کنید تا یک فایل PDF رادر Acrobat Reader شرکت Adobe مشاهده کنید، با صفحه ای خالی مواجه می شوید که به جای مطالب مورد نظر فقط یک آیکون را نشان می دهد. این مشکل باز هم به پلاگ اینها و برچسب EMBED مربوط می شود. ولی این مشکل فقط وقتی بروز می کند که اسم فایل به پسوند PDF، ختم نشده و سایت مزبور نیز مشخص نکرده باشد که فرمت فایل PDF است. اگر سایت فایل مربوطه را چنان توصیف کرده باشد که IE6 بتواند آن را بشناسد، PDF را به درستی خواهید دید، ولی در غیر این صورت ، سعی کنید روی لینک کلیک راست کنید و با انتخاب گزینه Save Target As آن فایل راابتدا در کامپیوتر خود ذخیره و سپس با کلیک مضاعف روی آن با خیالی آسوده باز کنید.

123 – حالا که IE فرق بین Padding و Margin اطراف اشیای واقع در صفحه را می فهمد، توسعه دهندگان وب می توانند با استفاده از Padding فضای سفیدی در اطراف تصاویر ایجاد کنند.

124 – DHTML به توسعه دهندگان وب امکان می دهد بدون نیاز به پلاگ اینهای اضافی یا تصاویر بزرگ کارهای جالبی انجام بدهند. بیشتر ترفندهای DHTML از «رفتارها» بهره می گیرند (دستورالعمل هایی برای طراحی صفحه وب، به حرکت در آوردن سر تیترها یا هر چیز دیگری که بخواهید عضوی از یک صفحه انجام دهد). در IE6، اگر عناصر زیادی در یک صفحه از رفتار DHTML یکسانی استفاده کرده باشند، همه آنها سریعتر کار می کنند.

125 – خاصیت اصلی XML این است که پیچیدگی و درهم ریختگی داده ها در وب را به اطلاعاتی منظم تبدیل کند. IE با حمایت از آخرین اجرای XML مایکروسافت (یعنی XML3) آخرین استانداردها را رعایت می کند (و سریعتر نیز می باشد).

126 – هماهنگی بین چند رسانه ای ها، اگر در حال مشاهده یک فیلم جاری یا گوش دادن به تراک صوتی باشید و نوشته هایی هماهنگ با آن فیلم یا صدا روی سایت وجود داشته باشد، راحت پیش می آید که این هماهنگی از بین برود. راه حل مایکروسافت برای حفظ این هماهنگی HTML+TIME است. استانداردی موسوم به SMTL2.

127 – پلاگین ها ی مشکل دار دیگر این پلاگینها به اندازه Quick Time یا Acrobat شهرت ندارند، ولی Final MusicViewer یا Altma TIFF هم در IE6 مشکل پیدا می کنند. بهتر است نسخه های به روز شده آنها را پیدا کنید.

128 – اکتیوایکس برچسب EMBED به طور کامل ممنوع نشده و کامپیونت های اکتیوایکس درست کار خواهند کرد. پس لازم نیست نگران Shockwave,Flash یا SVG Viewer باشید.

129 - IE6 دیگر با جاوا همراه نیست. مایکروسافت می خواهد مردم را مجبور کند از اکتیوایکس خودشان استفاده کنند. اگر IE6 را با ارتقاء نسخه های قدیمی تر IE در دست دارید هنوز هم جاوا دارید (اگر آن را نصب کرده باشید). در غیر این صورت، اولین باری که به وب سایتی بروید که یک جاوا اپلت داشته باشد، کادر محاوره ای باز می شود که از شما می خواهد ماشین مجازی جاوا خود مایکروسافت را از آدرس http://www.microsoft.com/java/ بارگذاری کنید.

130 – IE تمام فایل های موقتی را در فولدری درون دایرکتوری ویندوز ذخیره می کند. اگر ترجیح می دهید این فایل ها جای دیگری نگهداری شوند، از منوی Tools گزینه Internet Options را انتخاب کنید . از صفحه General در قسمت Temporary Internet Files دکمه Setting و سپس More Files راکلیک کنید.

131 – علاوه بر اینکه می توانید به صفحات وبی که در فولدر Temporary Internet Files ذخیره کرده اید سر بزنید، می توانید ببینید چه پلاگ اینها و برنامه هایی را بارگذاری کرده اید. از منوی Tools، گزینه Internet Options را انتخاب و از قسمت Temporary Internet Files صفحه General روی دکمه Setting و سپس View Objects کلیک کنید.

132 – وقتی URL ها را تایپ می کنید، IE با نگاهی به لیست History سعی می کند آدرس هایی مشابه با آنچه در حال تایپ آن هستید را به شما پیشنهاد بدهد. اگر آدرس مورد نظر خود را دراین لیست پیدا کردید، روی آن کلیک کنید. اگر هیچ کدام از پیشنهادها را قبول ندارید، به تایپ خود ادامه بدهید.

133 – کلمه ای را در خط Address تایپ کنید و کلید Enter را به همراه Ctrl بزنید تا IE قسمت http://www و com را به طور خودکار به ابتدا و انتهای کلمه بچسباند. اگر تایپ کنید http:// یا http:// یا اشتباهاتی از این دست مرتکب بشوید (مثلاً به جای / تایپ کنید) IE6 خود به خود اشتباه تایپی شما را اصلاح خواهد کرد عجیب است که کاما را به نقطه تبدیل نمی کند،ولی شاید این کار را برای نسخه بعدی باقی گذاشته است!

134 – به طریقی مشابه ،فیلدهای فرم های وبی لیستی کشویی را باز می کنند که حاوی چیزهایی است که خود شما قبلاً تایپ کرده اید. تایپ خود را شروع کنید و اگر دیدید پیشنهاد صحیحی ظاهر شد، آن را انتخاب کنید.

135 – اگر می خواهید اسم کاربر و رمز عبور مربوط به یک سایت وب را ذخیره کنید، IE آنها را با صفحه وب مربوطه متناظر خواهد کرد. بعد از این که یک بار اسم و رمز عبور را پر کردید، IE آنها را به خاطر می سپارد.

136 – گزینه های مربوط به AutoComplete را از طریق منوی Tools، گزینه Internet Options، صفحه Control قسمت Auto Complete تنظیم کنید.

137 – وقتی به صفحه وبی می روید که می تواند اطلاعات را از Profile Assistant بگیرد، کادر محاوره ای باز می شود که به شما می گوید کدام سایت وب اطلاعات شما را می خواهد و به چه منظور، در این حالت، می توانید تعیین کنید تا چه حد اطلاعات به آن سایت داده شود.

138 – اطلاعاتی که در این جا پر می کنید مورد استفاده Outlook و Outlook Express هم قرار خواهد گرفت و به عنوان کارت تجاری شما ثبت خواهد شد. این اطلاعات به طور خودکار به نامه های ارسالی از طرف شما قابل پیوست هستند و اگر آنها را برای کاربر دیگری از Outlook بفرستید، وی می تواند مستقیماً اطلاعات شما را به لیست طرف های تماس خود منتقل کند.

139 – برنامه پست الکترونیکی یا ویرایشگر وب مورد نظر خود را از طریق منوی Tools، گزینه Internet Options و صفحه Programs انتخاب کنید. برنامه مورد نظر را از لیست کشویی برگزینید. این لیست با توجه به برنامه هایی که در سیستم خود نصب کرده اید تشکیل می شود.

140 – اگر بخواهید می توانید Hotmail را به عنوان لینک Email خود انتخاب کنید و از IE بخواهید به طور خودکار Login کند. این کار برای مواقعی که در حال گشت و گذار در وب هستید و می خواهید صفحه ای از وب را برای کسی بفرستید بسیار کار راه انداز است.

141 – اگر کارد محاوره Internet Options هیچ ویرایشگر HTML را انتخاب نکرده باشید، با کلیک روی دکمه Edit واقع در خط ابزار، ممکن است FrontPage Express باز شود. علت این است که وقتی ویرایشگری را معرفی نکرده باشید، ویندوز اولین ابزار ویرایشگری HTML در Registry را بر می گزیند.

142 – به جای پیام های بی فایده ای چون 404 File not found یا Cannot find server or DNS error که IE به هنگام وقوع خطا ظاهر می کرد، در IE6 توضیحی مفصل از آن چه رخ داده همراه با چند پیشنهاد مناسب ارائه می شود. اگر IE حدس بزند که به اینترنت وصل نیستند، چند روش معاینه را به شما پیشنهاد می دهد یا توصیه می کند تنظیمات شبکه را به جای شما تحت معاینه قرار دهد. اگر ترجیح می دهید پیام خطای واقعی ارسالی از طرف سرور را ببینید (که اگر توسعه دهنده وب باشید برای آزمایش سایت وب خود احتمالاً چنین ترجیح می دهید)، می توانید از منوی Tools، گزینه Internet Options راانتخاب کرده و به صفحه Advanced بروید. سپس، در قسمت Browsing، علامت گزینه Show friendly HTTP error messages را بردارید.

143 – (جدید نیست) اگر می خواهید صفحه وبی را ذخیره کنید تا بعداً به مطالعه آن بپردازید، کادر محاوره Save Web page (از منوی File، گزینه Save As) چهار انتخاب به شما می دهد. می توانید فقط نوشته های صفحه را ذخیره و عناصر وبی را از آن حذف کنید، یا می توانید به صورت HTML ذخیره کنید، ولی اگر می خواهید صفحه را به طور کامل داشته باشید، می توانید تمام تصاویر مورد نیاز را در یک فولدر ذخیره کنید، یا همه چیز را در یک فایل آرشیوی به صورت فشرده نگهداری نمائید.

144 – برای صرفه جوئی در تایپ مکرر اطلاعات هر دفعه که فرمی را در یک سایت وب پر می کنید، از منوی Tools گزینه Internet Options را انتخاب کرده و به صفحه Content بروید. سپس، از قسمت Parsonal Information دکمه My Profile را کلیک کرده و تمام اطلاعات خود را یکبار تایپ کنید تا Profile Assistant به موقع از آنها استفاده کند.

145 – سایتی را انتخاب می کنید که قبلاً در Favorties شما قرار داشته و آن را به صورت Offline قابل دسترسی تعریف می کنید. اگر اخیراً به این سایت سر زده باشید، IE اطلاعات را برای شما ذخیره خواهد کرد، ولی اگر به آن سایت نرفته باشید، باید Online بشوید. همیشه قبل از قطع ارتباط، از منوی Tools گزینه Synctronise را انتخاب کنید تا تمام صفحاتی که خواسته اید به صورت Offine هم قابل دسترسی باشند به روز بشوند.

146 – با استفاده از منوی Tools، گزینه Synchronise و دکمه Setup، چگونه، زمان و آن چه IE سنکرون می کند را تحت کنترل خود بگیرید. IE می تواند Favorite های Offline را به محض وصل شدن به اینترنت به روز کند، یا زمانی به روز کند که Online هستید و کامپیوتر بی کار است.

147 – اگر دوست دارید صفحه مورد علاقه تان همواره به روز باشد، آن را ذخیره نکنید، بلکه آن را به صورت یک Offline favorite تنظیم کنید. وقتی از منوی Favorites گزینه Add to Favorites راانتخاب می کنید، گزینه Make available offline را علامت بزنید تا صفحه مزبور در حالت offline هم قابل استفاده باشد. با کلیک روی دکمه Properties می توانید تعیین کنید که این صفحه چند وقت به چند وقت به روز شود.

148 – وقتی تنظیمات مربوط به استفاده Offline از سایت Favorite خود را تعیین می کنید، سعی نکنید عمق زیادی را در زنجیره لینک ها انتخاب کنید. دسترسی تا یک سطح پایین تر معمولاً لازم است تا مجبور نشوید به خاطر یک لینک دوباره Online بشوید. ولی اگر عمق بسیار زیادی را انتخاب کنید، همه شب را باید منتظر بمانید تا صفحات بارگذاری شوند.

149 – برنامه زمانی صفحات Offline خود را تعریف کنید. Daily می تواند به معنی این باشد که هر روز ساعت 3 صبح، و اگر آن را به 6 بعد از ظهر تغییر دهید، برای تمام صفحاتی که Daily تعیین شده اند این تغییر صورت می گیرد.

نوشته شده توسط امیر بختیاری در جمعه 5 آبان 1385 و ساعت 20:44
نوشته های پیشین
[ بدون عنوان ]
نصب Ubuntu 6.10 در کنار ویندوز
دستور alias در گنو/لینوکس
پروژه ها
ماشین حساب حرفه ای با C ++ Dos
برنامه Turbo C++ For Dos
بزرگترین آرشیو دی وی دی
آموزش وبلاگ نویسی
مرورگر دوست داشتنی Mozilla Firefox 2.0 Final
عبارات پرکاربرد خود را ساده تر در Word وارد کنید
دانلود متن کامل کتب تمامی مقاطع تحصیلی به شکل کتاب الکترونیکی
شفاف کردن کلمه های آیکن های موجود در دسکتاپ
تغییر نام درایوها به چند روش
انجمن دانش آموختگان دانشگاه پیام نور
تازه وارد

بالای صفحه